Cennik

O mnie

Magdalena Szmajdzińska

tel. 888 213 760 

edukator.kultury@gmail.com

Kontakt

Copyright © 2023 Śpiewajmy Dzieciom

Kultura w sieci

06 stycznia 2023

O mnie | Magdalena Szmajdzińska

Od wielu lat zajmuję się umuzykalnianiem. Moją ścieżkę zawodową rozpoczynałam pracując w szkołach muzycznych, szkołach podstawowych a później przedszkolach, żłobkach, klubikach malucha. I muszę to przyznać. Najbardziej lubię pracować z najmłodszymi. To najbardziej wymagająca grupa wiekowa i jednocześnie cudowna. Z niemowlętami i małymi dziećmi spotykam się na Gordonkach czyli zajęciach gordonowskich a niektórym... wyskakuję z ekranu!   

Jestem absolwentką studiów I i II stopnia poznańskiej Akademii Muzycznej na kierunku Teoria Muzyki,  Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (oddział w Białymstoku) - studia podyplomowe na kierunku Rytmika z Kształceniem Słuchu. Ukończyłam także studia menadżerskie w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu na kierunku Menadżer Kultury oraz Studium Pedagogiczne. Swoje umiejętności muzyczne doskonaliłam pod okiem wybitnych pedagogów: prof. Barbary Ostrowskiej, prof. Francoise Lombard, prof. Michaela Martina, prof. Janiny Tatarskiej, Arnolfo Borsacchi i Agnieszki Maciejewskiej.

Ukończyłam liczne kursy z zakresu Teorii Uczenia się Muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona. Pierwszym był kurs „Improwizuję czyli audiuję” zorganizowany w Warszawie przez Polskie Towarzystwo E. E. Gordona. Dalej systematycznie zdobywałam wiedzę w Instytucie Gordonowskim we Wrocławiu. Tam też wzbogaciłam się o wiedzę z metody Music Moves for Piano.

Ciągle doskonalę swoje kompetencje (nie tylko muzyczne) i dbam o rozwój osobisty. Bardzo ciekawą przygodą, trwającą niemal 4 lata, było członkostwo w Klubie Biznes Toastmasters Wrocław. Tam poznałam środowisko, które wspierało mnie na ścieżkach przywództwa, komunikacji i przemówień publicznych. 

Na co dzień jestem instruktorką zajęć umuzykalniających i działam na terenie Trzebnicy i Wrocławia. Uczę gry na pianinie dzieci i dorosłych. Zwykle jestem pierwszym nauczycielem dla rozpoczynających naukę gry na tym instrumencie. Pracuję z dorosłymi w każdym wieku, o czym świadczą lekcje z Panem Mieczysławem, który naukę gry na pianinie rozpoczął na emeryturze!

Jako konferansjer prowadzę koncerty z repertuarem muzyki klasycznej. M. in. rokrocznie współpracuję z Fundacją Clarino organizującą Letnią Akademię Instrumentów Blaszanych Plus, koncerty Roztrąbiony Kalisz, a także koncerty Pieśni Polskie Zaśpiewajmy razem. 

Choć nie jestem logopedą to pomagam innym w poprawie emisji głosu mówionego, prowadząc szkolenia i indywidualne konsultacje.

Lubię spędzać czas z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Lubię ludzi. Podziwiam naturę. Kocham sztukę.

Z pochodzenia jestem kaliszanką, a z wyboru mieszkanką urokliwej Trzebnicy. Spotkać mnie można także w Internecie.